• Новак
Ултразвучно Сензор HC-SR04 HCSR04 да Свет Ултразвукови Бранови Детектор кои се Движат Модул РК SR04 HCSR04 Растојание Сензор за Arduino

Ултразвучно Сензор HC-SR04 HCSR04 да Свет Ултразвукови Бранови Детектор кои се Движат Модул РК SR04 HCSR04 Растојание

DEN 253.20
Производот е достапен

Достапност

Ултразвучно сензор HC-SR04 HCSR04 да свет Ултразвукови Бранови Детектор кои се Движат Модул РК SR04 HCSR04 Растојание Сензор За Arduino.Модулот карактеристики : 1 : Работен напон : DC5 V 2 : Quiescent струја : помалку од 2m A 3 : Ниво излез : Висока 5 V 4 : Ниво излез : Дното 0 V 5 : Сензори агол : не повеќе од 15 степени 6 : Откривање спектар : 2cm-450cm 7 : Висока прецизност : до 0.3 цм.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката