• Новак
(2000 компјутери) #8 X 2 Само-Прислушување Лист Метални Навртки, Пан Филипс Диск, ТипБ, AISI 304 од не ' Рѓосувачки Челик (18-8), Бродови СЛОБОДНИ во САД од страна на Aspen сврзувач?

(2000 компјутери) 8 X 2 Само-Прислушување Лист Метални Навртки, Пан Филипс Диск, ТипБ, AISI 304 од не ' Рѓосувачки

DEN 2167.20
Производот е достапен

Достапност

Исто така познат како само-прислушување завртки, тие најчесто се користат во тенок мерач лим апликации.Тип "Б" лим прислушување завртки функција тап точка и парична казна провира.Тип на 304 нерѓосувачки челик е дефинирана како Хром-Никел аустенитно легура.Нерѓосувачки челик значително ја подобрува отпорноста на tarnishing или корозија.Дијаметар (Номинална) : #8 Length (Номинална) : 2"Категорија : Само-Прислушување Лим Screws System на Мерење : НИ Units Brand : Aspen сврзувачки елементи®Форма и Дизајн : Тип "Б"Главата Стил : Пан Head Drive Стил : Cruciform Одморите Drive Drive Детали : Филипс Тип HThread Должина : Целосна Thread Thread на Ветер : Десен Thread Material : Нерѓосувачки Steel Material Одделение : AISI 304 од не' Рѓосувачки Челик (18-8)Слој : Uncoated Standards и Спецификации : ASME B18.6.3 NB : Производ слики се заштитени со авторски права уметнички претставувања кои не може да се одрази на производот точниот изглед, пропорции и/или роднина димензии.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката