• Новак
Топол Воздух Rework Лемење Железо Станица 80W Лемење Железо Температура Прилагодливи LCD Дигитален 110V 220V Електрични Железо Поставите Лемење Rework Desoldering Станица Поправка

Топол Воздух Rework Лемење Железо Станица 80W Лемење Железо Температура Прилагодливи LCD Дигитален 110V 220V Електрични

DEN 7062.24
Производот е достапен

Достапност

Греење Тип : Wmore Керамика Елемент. 80 W Прилагодлива Температура Лемење Iron Soldering железо Спецификации : Напон : AC220-240 V ИЛИ глобална напојување за AC100-130 VPower : 80 W Фрекфенција : 50 Hz/60 Hz Temperature Опсег : 180~500℃/356~932℉ Температурна Стабилност : ±5℃Греење Тип : Wmore Керамика Елемент Лемење Железо Совети : 900 M-B1.2 Wire Должина : 1.4 m / 55.12 in Soldering Железо Големина : Прибл.242*25*25mm/9.6*0.98*0.98 in Soldering Железо : Прибл.96g/3.4 oz Package Големина : Прибл. 254*55*35mm/10*2.2*1.4 n Package Тежина : Околу. 139g / 4.9 oz Temperature operation Press на (+) копче еднаш да се зголеми на 1℃; притиснете и задржете за да increasetemperature континуирано.Притиснете на (-) копче еднаш за да се намали 1℃; притиснете и задржете за да reducetemperature континуирано.Ново поставите температурата ќе бидат спасени по 3 секунди,и ќе keepthe температура за следниот пат напојување-на.Кога (℉) или (℃) symbolflashes, тоа значи греење core не го достигна поставите температурата.Температурна Калибрација : 1.По 60 секунди на моќ, стави лемење совет на термометар,и умерена количина на лемење за лемење совет; направи testpoint и лемење совет имаат добри допир.2.Кога термометар прикажува стабилна температура (околу 2 секунди), запишете ги на температура.Оперативна attention Parameter поставка : 1.Да притиснете на црвена и бела боја копчето и atthe исто време пред тоа е моќ, poweron,по LCD работи,да престане да притиснете thebutton, ќе внесете поставките на менито.The LCD емисии (F) или (В)2.Притиснете белата копче за да го изберете C(degreecentigrade) или F(Фаренхајтови).Притиснете го Redbutton да изберете Елемент У20(JCD01),У20(JCD02),U30(JCD03),U40(JCD04).3.Притискање на (-) и (+) во исто timeto ги зачувате вашите поставување на работа и отказ thesetting menu(готови)За заштита на корисникот од scald, кога на thesetting мени,тоа ќе го запре греење.Неуспехот предупредување indication T.Напон : AC220-240 V ИЛИ глобална напојување за AC100-130 V.Моќност : 80 W Фрекфенција : 50 Hz/60 Hz.Температурата Опсег : 180~500℃/356~932℉.Температурна Стабилност : ±5℃.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката