• Новак
Vaessen Креативни Магнетни Печат Stencils и Втиснување Папки Пластична Кутија за Складирање и за Носење и Чување на Метал Cutting Умира 24.5 x 25.4 x 7.5 cm, 24,5 x 25,4 x 7,5 cm, Транспарентна

Vaessen Креативни Магнетни Печат Stencils и Втиснување Папки Пластична Кутија за Складирање и за Носење и Чување

DEN 1344.00
Производот е достапен

Достапност

Лесно чување и транспорт на вашиот сечење умира, јасно марки и втиснување папки во овој види-преку чување.Идеален за чување papercraft резерви во разни форми и големини заедно во едно место.Продавница метал умира и stencils на белата, магнетни листови.Двете страни може да се користи.Секој лист е 23 x 18 cm или 9 x 7 инчи.Дополнителни листови се достапни одделно.Чувајте ги вашите колекција на карта во донесувањето одлуки, scrapbooking и умре сечење материјали достапни, уредно и во совршена состојба со складирање на нив во оваа корисна случај.По сместување и организирање, едноставно потчукнете преку листови за да ја видите дизајни.Ова е комплетен сет кој што содржи се што е потребно да се започна со организирање на вашиот сечење умира, вклучувајќи и јасна за чување и 3 магнетни влошки.Складирање случај мерки 24.5 x 25.4 x 7.5 cm или 9.6 x 10 x 2.9 инчи.Магнетното умре за чување е задолжително за сите ваши умира и метал stencils.Случајот доаѓа со 3 магнетни листови 23 x 18 cm (9 x 7 инчи) со цел да се направи најдобро користење на просторот, додека одржување на умира безбедно да се чуваат.Екстра магнетни плочи се продава одделно (3401-102), кутијата има многу простор за проширување на собирање.Случајот, исто така може да се користи за чување на други занаетчиски производи.Одлично за земање на култури и класи.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката