• Новак
MUZISHARE X3T Цевка Слушалки Засилувач Избалансирани XLR 6.5 mm, Класа На sinle-Заврши EL84 Вентил Интегриран Засилувач

MUZISHARE X3T Цевка Слушалки Засилувач Избалансирани XLR 6.5 mm, Класа На sinle-Заврши EL84 Вентил Интегриран Засилувач

DEN 18216.96
Производот е достапен

Достапност

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .MUZISHARE Аудио X3 T е Слушалки засилувач .Ова е интегриран Засилувач премногу.Надгради X3 T : 1. Пред-фаза цевка усвојува 12 AX7 коло дизајн со повеќе живописни ѕвонење. 2. Зголемување на избалансиран излез во слушалка дел, усвојување на најочекуваниот излез меѓу слушалка фанови, со цел во high-end слушалка корисници. 3. Зголемување на Bluetooth примање на функцијата.чиста рачно изработени, машина scaffolding со заварување,Таа дојде со цевка кафез капак.Со користење на две високо-квалитетни широк фреквентен висок квалитет на Јапонски ЕИ излезниот трансформатор; 1/4" џек за слушалки,.Две цевки 5 AR4 за цевка rectifier напојување,Користете 2x 12 AX7 вакуум цевки за preamp фаза; употреба EL84 вакуум цевката да биде Класа Една-заврши моќ засилување;.MUZISHARE Аудио X3 T е интегриран Засилувач.Ова е Слушалки засилувач премногу.Таа дојде со цевка кафез капак.Карактеристики : 1, чиста рачно изработени, машина scaffolding со заварување 2, со користење на две високо-квалитетни широк фреквентен висок квалитет на Јапонски ЕИ излезниот трансформатор 3, Две цевки 5 AR4 за цевка rectifier напојување 4, Користете 2x 12 AX7 вакуум цевки за preamp фаза; употреба EL84 вакуум цевката да биде Класа Една-заврши моќ засилување; звукот е во ред, и непречено, транспарентно, позиционирање добро. 5, Има приклучок за слушалки излез, тоа може да биде слушалки засилувач.Висока/Ниска Отпорност селектор switch. 6, Негативни Beedback/Не-Негативните Beedback селектор switch. 7, 6.5 mm текст 8, Доаѓаат со цевка кафез капак.Спецификација Излезна моќност : 5 W + 5 W (Класа A) Фреквенција одговор : 10 Hz ~ 50k Hz (+ - 1.5 DB) Вкупно хармонично нарушување : .

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката