• Новак
Canon Макро Прстен Лајт Г-14EX II Флеш (9389B002) за Canon dslr фото Апарати + Sandisk 64GB Екстремни SD Мемориска UHS-I Картичката w/ 90/60MB/s за Читање/Запишување

Canon Макро Прстен Лајт Г-14EX II Флеш (9389B002) за Canon dslr фото Апарати + Sandisk 64GB Екстремни SD Мемориска

DEN 2760.00
Производот е достапен

Достапност

Канон на Г-14 EX II Макро Прстен Лајт (САД Модел) - Твин-цевка прстен лајт наменета за close-up фотографија со EF Макро леќи.Лесно ракување со осветлени dot-matrix LCD панел за лесно флеш settings во секоја услови на осветлување.Бела LED фокус светилки и две форми на моделирање флеш дозвола преглед на светлосни ефекти.Сопствени Функции : Дванаесет (во прилог на било на камерата) поставување на flash LCD, плус три Лични Функции.ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : Sandisk 64 GB Екстремни SD Мемориска UHS-I Картичката w/ 90/60 MB/s за Читање/Пишување.На Г-14 EX II Макро Прстен Лајт Флеш од Canon е дизајниран за употреба со Канон макро леќи за close-up фотографија.Со водич број 34' при ISO 100 по страна, неговиот близнак цевка дизајн им овозможува на секој флеш цевка за да оган, самостојно или истовремено да се обезбеди во комбинација водич број на 46' при ISO 100. Бела LED фокус светилки и два видови на моделирање светлата се овозможи точни ја прегледувате презентацијата на светлината е ефект.На осветлената dot-matrix LCD екран ви овозможува да се направи корекција на флеш во двете светла и ниско-светло ситуации.На Г-14 EX II има 12 сопствени функции, и поддржува безжична E-TTL кога се поврзани со една или повеќе Speedlite 600 EX-RT трепка.Прстен флеш може да се напојува со 4x AA батерии или изборен CP-E4 батеријата пакет.Оваа единица е компатибилна со Canon EF 50mm f/2.5 Компактен Макро, EF-S 60mm f/2.8 Macro USM, EF 100mm f/2.8 Macro USM, и ПРАТЕНИК-E 65mm f/2.8 1-5x Макро Фотографија леќи.Ако користите EF 100mm f/2.8 L Macro USM Е леќа, посебна Macrolite Адаптер 67 е потребно; ако користите EF 180mm f/3.5 L Macro USM леќа, посебна Macrolite Адаптер 72 C е потребно.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката