• Новак
ppqq Индустриски Прецизност Машинска Алатка за Парење Аголна Контакт Топката Лежишта 7209 7210 7211 7212 7213 7214 7215 7216 7217 7218 C AC B DF DB P4 P5 HGL (Боја : C, Внатрешен Дијаметар : P4)

ppqq Индустриски Прецизност Машинска Алатка за Парење Аголна Контакт Топката Лежишта 7209 7210 7211 7212 7213 7214

DEN 6455.28
Производот е достапен

Достапност

Еден ред аголна контакт топката bearing1.Под дејство на радијална се вчита, ќе има axial сила во имајќи, кој треба да биде прилагодена од реакција на сила.За еден ред, лежишта, контакт агол може да се идентификува од страна на суфикси на различни кодови.Тип : 7209 7210 7211 7212 7213 7214 7215 7216 7217 7218 C AC B DF DB P4 P5.Напредни ferrule фалсификување, топлина treatmentdeformation контрола на технологијата со напредно ниво.Составот и preload According на структурните карактеристики на еден ред аголна контакт топката лежишта, овие лежишта се обично се користи заедно со два или повеќе лежишта од ист тип.Примена : Најчесто се користат за едрилица/рокер рака, воланот на количка, косилки, принтери, факс машини, алат и други домашни проекти.структура characteristics Single ред аголна контакт топката лежишта само може да сноси еднонасочно axial товари.Материјал : Имајќи Челик.двете радијална и axial товари. Употреба на високо-квалитетна имајќи челик, посебна термичка обработка процес, напредно производство на опрема и технологија има голема мера се зголеми работниот век на лежишта, и спаси трошоци за опрема со високи барања и тешко да се размонтираат и соберат.Контакт агли се 15 степени, 25 степени, 40 степени, и суфикси се C, КЛИМА, Б, соодветно.Употреба на високо-квалитетна имајќи челик, посебна термичка обработка процес, напредно производство на опрема и технологија има голема мера се зголеми работниот век на лежишта, и спаси трошоци за опрема со високи барања и тешко да се размонтираат и соберат.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката