• Новак
ЦПУ Фабрика Носителот, 10000Rpm Bt30-Er16-70 Челик HighSpeed Collet Дел ЦПУ Фабрика Носителот

ЦПУ Фабрика Носителот, 10000Rpm Bt30-Er16-70 Челик HighSpeed Collet Дел ЦПУ Фабрика Носителот

DEN 1775.52
Производот е достапен

Достапност

На тесна соработка на сечење сила на алатката на работното парче на упатството колона го намалува резонанца и го прави обработка точноста постабилна.Тоа има голема топлина сила и оксидација отпор, силна жилавост и супер отпорност на абење.Орев е дизајниран без ветер отпор за да се обезбеди стабилни обработка со голема брзина.Направени од високо квалитетен челик материјал за долг животен век.Мали телото и има стабилни перформанси. 1. Направени од високо квалитетен челик материјал за долг животен век 2. Мали телото и има стабилни перформанси 3. Орев е дизајниран без ветер отпор за да се обезбеди стабилни обработка со голема брзина. 4. Тоа има голема топлина сила и оксидација отпор, силна жилавост и супер отпорност на абење. 5. На тесна соработка на сечење сила на алатката на работното парче на упатството колона го намалува резонанца и го прави обработка точноста постабилна.

Декларирани спецификации

Condition:
100% Brand New
Model:
BT30-ER16-70
Material:
20CRMnTi
Standard Speed:
10000rpm
Hardness:
>HRC56D°
Accuracy:
Carburizing Depth:
>0.8mm
Overall Clamping Jump:
less than or equal to 0.005um
Roundness:
Surface roughness:
>0.8mm
L1 Length:
Approx. 60mm / 2.4in
L Length:
Approx. 40mm / 1.6in
d1 Length:
Approx. 28mm / 1.1in
Package List:
1 * Holder :

Комплементите на стоката