• Новак
3M™ 401+/233+ Маскирање Лента, 6.7 Мили, 3/4 x 60 yds, Зелена, 12/Случај, 3M Акции# 7000124895

3M™ 401+/233+ Маскирање Лента, 6.7 Мили, 3/4 x 60 yds, Зелена, 12/Случај, 3M Акции 7000124895

DEN 239.76
Производот е достапен

Достапност

Супериорен адхезија и conformability на многу површини.Создава остри боја линии.Противи се наслика крварат-преку.Топлина и растворувач за отпор. 3 M Акции # 7000124895, Серија 401+. 3/4 инчи x 60 yds. (12 Парчиња) 3 M 401+/233+ маскирање лента.Супериорен адхезија и conformability на многу површини.Создава остри боја линии.Противи се наслика крварат-преку.Топлина и растворувач за отпор.Ги отстранува чисто во едно парче, без остатоци.Идеален за високи перформанси индустриски сликарство вклучувајќи и две-тонови на боја апликации на возила.Палачинка хартија поддршка со Природни/синтетички каучук мешавина лепило.Withstands до 250° С до 30 минути.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката