• Новак
Lovejoy 69790442530 Челик Hercuflex FX Серија 42530 FX 4EM Центар, Крути, 5-9/16 се Роди, 8.10 OD, 4.75 Должина Преку Понесе, 1-1/2 x 3/4 Keyway, 311540 Инчен Фунти Објект на вртежен момент

Lovejoy 69790442530 Челик Hercuflex FX Серија 42530 FX 4EM Центар, Крути, 5-9/16 се Роди, 8.10 OD, 4.75 Должина

DEN 2316.00
Производот е достапен

Достапност

Изложени метрички завртки.Совршеност понесе и вртежен момент капацитет. 1.5° на неусогласеност на опрема мрежа.Подобрена fastener отпорност на корозија.Напредни печат дизајн интензивирање на загадување на отпор.На Hercuflex спојка е зголемен номинален вртежен момент, поголеми максимална понесе големина и подолг живот.Тоа е заменлива со стандардни AGMA страната интерфејс.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката