• Новак
Koroda се Тркалаат Јадење Сушење Рек Над Мијалник: 20 x 11 Голема Чинија Сушење Управување со Utensil Носителот Свитлива Нерѓосувачки Челик Сад Drainer за Кујнски Мијалник (Сив?

Koroda се Тркалаат Јадење Сушење Рек Над Мијалник: 20 x 11 Голема Чинија Сушење Управување со Utensil Носителот

DEN 623.76
Производот е достапен

Достапност

Големи Димензии - 20 x 11 инчи, работи за над мијалник до 18.5 инчи ширина.High-end квалитет, направени од SUS304 тешки нерѓосувачки челик, ова сушење решетката е многу солидна.Во однос на изградбата, анти-лизгава rubbery костец на двете крајот се цврсто прикачени на нерѓосувачки челик, цевки.Разноврсна - Нашата чинија сушење рек доаѓаат со вграден-во utensil caddy.Тоа може да го прави простор за сите бенефиции.Решетката и caddy слично се со цел да се промовира екстра air-flow, што придонесува за побрзо сушење пати, премногу.Има место за сè - Има простор за сите вообичаените осомничени, но зошто да престане да постои?На перфорирани работ води во шишиња и мали објекти во линија, додека екстра-широк слот има тенџере капаци, ролинг игли, облека и јадење.Топлина Отпорни на Топлина-безбедно до 550°С, се работи прекувремено како trivet за топла садови (па дури и cools вашиот колачиња).На utensil првенство се појавува надвор и ќе имаат мини colander, премногу.Лесно за чување - Ова јадење drainer може да навивам и да одат во една фиока набрзина кога не е во употреба.Тоа е совршен за помала големина кујни.Работи одлично и го задржува кујнски мијалник област во потрага уредни, најдобар еден од јадење drainers за кујна контра.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката