• Новак
LINOJIN Тај-Боја за Печатење Лицето Маска 5-Ply Дише & Удобно Филтер за Безбедност Маска, Заштитни Куп Прашина Маски Против Дише Маски Полен и Магла-Доказ со Еластична Earloo

LINOJIN Тај-Боја за Печатење Лицето Маска 5-Ply Дише & Удобно Филтер за Безбедност Маска, Заштитни Куп Прашина

DEN 1007.52
Производот е достапен

Достапност

Опис : Заштитете се од воздушни честички!Нашите маски се покрие носот, устата и брадата. 【ПОГОДЕН ЗА ПОВЕЌЕТО OCCASSIONS】 Нашата лице маски се погодни за сите возрасни мажи и жени, не е за деца.Тоа може да се користи за отворен јавни места, училишта, заводи, и за домашна употреба.Со 5-ply безбедност дизајн, може да се задржи подалеку од прашина , магла, чад, автомобилот издувни гасови, итн.Бендот обвива удобно низ вашата глава да се одржува тесна фитинг печат. 【ВИСОКО ЕЛАСТИЧНА EARLOOPS】 Нашите унисекс лицето маска користи премиум еластична ремени како earloops, тоа е мека и не е лесно да се скрши, тоа ефикасно помага во намалување на притисокот на вашите уши и да се избегне болката предизвикана од долгорочно носи.【5-СЛОЈ ФИЛТРАЦИЈА ДИЗАЈН】 маска е направена од 2 слоја на не-плетени ткаенини, 2 слоеви на топи разнесени ткаенина, и 1 слој на топол воздух памук.Обичај се вклопуваат nosepiece се прилагодува на контурите на вашето лице да се обезбеди пријатно одговара.Погоден за работилница, полен, убедливо, градинарство, фарма работа, чистење и заштита од други воздушни dusts. 【3 D ОБЛИК ДИЗАЈН】 лицето маски се создадени во 3 D форма за мажите и жените, таа е дизајнирана според човечкото лице облик за да се обезбеди стегање, кој ефикасно го намалува воздух истекување време обезбедување непречено дишење.Тоа е дизајнирана да понуди поголема заштита и удобност на корисниците.така што можете да дишете лесно и безбедно во повеќето средина.Тоа ги покрива устата, носот и брадата совршено, силно се вклопат за повеќето луѓе се соочува, дејствува како заштита од надворешната средина, како и како бариера за ништо на носителите е exhalations.Тоа е поврзано со ултразвучно заварување, исклучително цврста и отпорна да се повлече.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката