• Новак
Birchcroft Порцелан од Кина колекционерски предмети - Сет на Три Thimbles - Војвотката од Кембриџ Капи

Birchcroft Порцелан од Кина колекционерски предмети - Сет на Три Thimbles - Војвотката од Кембриџ Капи

DEN 331.20
Производот е достапен

Достапност

Collectable Напрсток.ОВА Е КАЗНА КИНА НАПРСТОК КОЈ БЕШЕ ПОТЕКНУВА ОД BIRCHCROFT КИНА ВО STOKE-ОН-ТРЕНТ АНГЛИЈА.НАШИТЕ THIMBLES СЕ СИТЕ РАЧНО ИЗРАБОТЕНИ ВО СЕКОЈА ФАЗА И СЕ ПЕЧКАТА ОТПУШТЕН ОД РАБОТА ТРИ ПАТИ ЗА ДА СЕ ПРОИЗВЕДЕ ВИСОКО ДЕКОРИРАНИ ЗАВРШИ.ТИЕ СЕ УКРАСЕНИ СО 18 КАРАТ ЗЛАТО БЕНД.ПОВЕЌЕТО ОД НАШИТЕ THIMBLES СЕ МНОГУ ОГРАНИЧЕНИ ВО ДОСТАПНОСТ.СИТЕ THIMBLES, СЕ ОПФАТЕНИ СО ЦЕЛОСНА ГАРАНЦИЈА ЗА ВРАЌАЊЕ.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката