• Новак
Tamron СП 15-30мм F/2.8 Ди VC USD G2 за Canon Дигитални SLR Camera (Tamron 6 Година Ограничена САД Гаранција)

Tamron СП 15-30мм F/2.8 Ди VC USD G2 за Canon Дигитални SLR Camera (Tamron 6 Година Ограничена САД Гаранција)

DEN 239.76
Производот е достапен

Достапност

Dual MPU систем за БОЛЕСТ и за ВОЗВРАТ.AF брзина и прецизност биле подобри и да се слика за стабилизација е многу подобрена, достигнувајќи 4.За Canon : EOS-5 D MKIII се користи.Висока прецизност AF ви овозможува да се земе постојаното снимки На БОЛЕСТ диск користи заштитен Tamron технологија, (Ултразвучно Молчи Диск) обезбедување на висок вртежен момент, одговор, и тивка работа.5 запира* според CIPA стандарди.Во овој поглед, леќа се однесува Двојна MPU (Микро-Единица за Обработка), кој вклучува две посветен MPUs, еден за леќа систем за контрола, вклучувајќи БОЛЕСТ, и други за вибрации надомест за обработка. * CIPA Стандард во Согласност.5 Запира на сликата стабилизација (CIPA-номинална).Со цел да се вклучат целосната оптички перформанси на објективот, тоа е од суштинско значење за да се контролира најмала blur и прецизно фокусирање.Прирачникот се фокусира корекција може да се направи на мува со објективот е со Полно работно време Прирачник се Фокусира Замени системот.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката