• Новак
Ruland Manufacturing Co Inc MSCC-14-14-СС - Сет Завртка Крути Цевки - 303 ' Рѓосувачки Челик, Светла, се Роди - Страна 1: 14 mm, Роди - Страна 2 14 мм, 34 мм OD, Keyway - Страна 1 од 5 мм, Keyway - Сид

Ruland Manufacturing Co Inc MSCC-14-14-СС - Сет Завртка Крути Цевки - 303 ' Рѓосувачки Челик, Светла, се Роди -

DEN 7767.84
Производот е достапен

Достапност

спојување тип : Set Завртка со Keyway.серија : MSCC.се роди - страна 1 : 14 mm.аголна неусогласеност : 0 °.се роди - страна 2 : 14 mm.Спецификација : цевки тип : Set Завртка со Keywayseries : MSCCbore - страна 1 : 14 mmangular неусогласеност : 0 °понесе - страна 2 : 14 mmshaft пенетрација : 25.0 mmcoupling материјал : 303 Нерѓосувачки Steelbore толеранција : +.050 / +.012 mmoutside дијаметар : 34 mmparallel неусогласеност : 0.00 mmoverall должина : 50 mmaxial движење : 0.00 mmkeyway - страна 1 : 5 mmtemperature оценка : -40 до +350 °Fkeyway - страна 2 : 5 mmharmonization код : 8483608000maximum вртежи во минута : 4000 RPMweight : 0.637 lbcoupling крај / слој : Brightset завртка материјал : 18-8 300 Серија не ' Рѓосувачки Steelset завртка тема големина : M6.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката