• Новак
BBGS Пневматик Ланци за Снег Анти-Пропадна Итни Steeling Синџир 165-245mm Гуми Синџир за Патнички Автомобили, Магнети, и ЏИП (Боја : 10pcs)

BBGS Пневматик Ланци за Снег Анти-Пропадна Итни Steeling Синџир 165-245mm Гуми Синџир за Патнички Автомобили, Магнети,

DEN 1080.00
Производот е достапен

Достапност

УНИВЕРЗАЛНА МОДЕЛИ : Универзална, оваа надградена верзија анти-снег синџир може да бидат применети за сите годишни времиња, сите модели на гуми ширина 6.5-9.6 инчи(165mm-245mm).Тоа се вклопат за повеќето Автомобили, ЏИП и Камиони.ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : без треба да се движи возилото, брза инсталација и отстранување во минути.Едноставно и ефикасно решение да се заробени и забрането во сите видови на терен и неповолни услови.Се создаде голема погодност за вас.ОДЛИЧНА ДИЗАЈН : Хуманизирано дизајн на легиран челик, добра изведба на antiskid,кршење на мразот и griping патот; Контакт со земјата е покриена со висока цврстина легура на ноктите се лизга.ПРЕМИУМ МАТЕРИЈАЛ : Оваа надградена снег синџири за гуми се направени од 100% за џвакање-гумени материјал, отпорен на ниски температури од минус 50 степени целзиусови степени.Работи подеднакво добро дали сте заглавени во песок, кал или снег.ВИСОК КВАЛИТЕТ : ограничување на Брзина од 40 km / h.Овој suv автомобил универзална кал безбедност гуми синџири е 100% увезени тетива гуми за џвакање-гумени материјал, ниска температура на корозија -отпорни на ниска температура од минус 50 степени целзиусови степени.Контакт со земјата е покриена со висока цврстина легура помине, да се спречи лизгава, 360 °сите круг.Карактеристики-Носи ниски температури и endures абразија-не на штета на земјата-Без тресење кога возилото се работи-се Осигура удобно возење со помалку вибрации и бучава-Максимална влечење со минимални кочница далечина и лизгање-мал плоштад за линкови и кратка должина на секоја крстот синџир се минимизира абење и кршење-Лесно да се operate Name : Вратоврска Тип Снег Chain Color : pictured Features : не се лизга, носат-отпорни, низок-температура resistance Environment : снег, кал, дожд патот, slope Model : Гуми ширина : 165-245mm Specification : универзална снег chain Suitable Пневматик Ширина : 6.5-9.6 инчи(165-245mm)Количеството : 6/8/10pcs Package Including6/8/10 x Анти-лизга Синџир (за 2 возење тркала)Услуга environment1.На кал road2.На снег road3.На песок road4.Качување.

Декларирани спецификации

universal snow chain :
Suitable Tyre Width:
6.5-9.6 inches(165-245mm)
Quantity:
6/8/10pcs
Package Including :
6/8/10 x Anti-slip Chain (for 2 driving wheels) :
Service environment :
1.On the mud road :
2.On snow road :
3.On sand road :
4.Climbing :

Комплементите на стоката