• Новак
Linksys AE2500 Dual-Band Безжична-N USB Адаптер

Linksys AE2500 Dual-Band Безжична-N USB Адаптер

DEN 647.76
Производот е достапен

Достапност

Поддржува Microsoft Windows 7, XP, Vista.Надградба на Dual-Band N за да се избегне пречки и да уживате во супериорни перформанси.Поврзете го вашиот компјутер со брзина и опсег на Dual-Band N да сурфате на интернет, споделување на фотографии, поток видеа, и игра на интернет.Подобрување на вашиот компјутер со флексибилност и високи перформанси на Dual-Band Безжична-Н. Само приклучете го Адаптерот во вашиот компјутер, USB порта за безжично да се поврзете со мрежа или "жешко" место.Со трансфер стапки и до 300 Mbps ќе можете да уживате еден моќен вмрежување искуство за сурфање, разговори, споделување на датотеки, или да играте онлајн.Изграден со водечките 802.11 n безжична технологија, Linksys AE2500 нуди оптимална покриеност и сигурност.Повеќе MIMO (multiple внесување на повеќе излез) антени зголеми јачината на сигналот, па можете да уживате сигурен безжично поврзување без разлика дали е дома или на Wi-Fi жариштата на движење.Подобрување на вашиот безжичен перформанси со dual-band N (работи на 2,4 и 5 GHz) со цел да се избегне пречки и да го зголеми автопат за неспокојот и побрзо видео стриминг, file трансфери, и безжична игри.Задржи Wi-Fi freeloaders и Интернет закани во заливот со најновата во WPA2 безбедност да им помогне одржите вашиот мрежен заштитени.Вклучени волшебникот за прилагодување инсталира на вашиот адаптер брзо и прави случува безжична лесно.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката