• Новак
Motionics Дигитални Dial Индикатор DLT-203-1/25.4 mm Опсег, 0.00005/0.001 mm Резолуција

Motionics Дигитални Dial Индикатор DLT-203-1/25.4 mm Опсег, 0.00005/0.001 mm Резолуција

DEN 791.76
Производот е достапен

Достапност

Опсег : 0-1 носители на"/0-25.4 mm.Резолуција : 0.00005"/0.001 mm.Точност : ±0.0002"/0.005 mm.Држење Матични Дијаметар : 0.3"/8 мм.Оперативен Температура : 0°-40°C. Motionics е посветен на создавање на висок квалитет на прецизно мерење алатки кои се сигурен и лесен за употреба.Овој дигитален dial индикатор може да покрие широк спектар на 0-1 носители на" или 0-25.4 mm, со резолуција од 0.0005"/0.01 mm до 0.00005 во/0.001 мм и точност од ±0.001 во/.02mm да ±0.0002"/0.005 mm.Оваа dial индикатор се напојува од страна на LR44 монета батеријата (вклучени во кутија) и има 8мм дијаметар на стеблото и 1-3/4" LCD дигитален дисплеј.Оваа бирање овозможува мерење во инчи или милиметри, кој можете да се префрлате помеѓу лесно.Можете исто така да нула индикаторот со притискање на копчето.На врвот тема големината на секој бирање М2.5, одржување на матични дијаметар е 8мм, и назад повлечи се опфатени со dial за повеќе монтажа опции.Индикаторот има RS232 податоци излезен порт кој им овозможува да се поврзете на dial на КОМПЈУТЕР за да го фати читања.Со купување на овој dial индикаторот, исто така, ќе добие лиценца за три i OS инженерски апликации, - GCoder, корисна алатка која генерира CNC G кодови за OD и ID на обработка, 4 Machining, user-friendly, лесен-за-користење стан за machinists, техничари, инженери и студентите да се користи како машинска калкулатор и исто така референтна алатка за дупчење, мелење и вртење (струг), и Thread King, крајната референца и калкулатор за теми.Можете исто така да купите безжична верзија на ова бирање, Blue Dial-LT, од нашата онлајн продавница.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката