• Новак
100x RJ45 CAT5e FTP/STP Кабел КРАЈОТ Crimp Приклучоци -8P8C КОНЕКТОРИ - Мрежата ETHERNET

100x RJ45 CAT5e FTP/STP Кабел КРАЈОТ Crimp Приклучоци -8P8C КОНЕКТОРИ - Мрежата ETHERNET

DEN 1344.00
Производот е достапен

Достапност

RJ45 CAT5e.CRIMP ПРИКЛУЧОЦИ. 8 P8 C КОНЕКТОРИ.МРЕЖАТА ETHERNET.КОЛИЧИНА 100. RJ45 8 P8 C FTP Конектори Количина - 100 Користи за Престанок конектор за crimping on за да го завршува на FTP CAT5 или CAT5e кабел Ова е стандард 8 P8 C (Осум Позиција, Осум Контакт) Ethernet приклучок, попознат како RJ45. Најчесто се користи во PC вмрежување апликации, како што е поврзување на Компјутери заедно, или до модем, рутер или да се префрлиш.Овие контакти може да се користи со заробени или цврсто јадро каблирање.Нашите конектори се FTP, што значи дека тие може да бидат поврзани со FTP кабел за да им помогне на shield на кабелот од уредот.За да бидете сигурни дека shield е да се искористат во рок од кабел, ве молиме бидете сигурни дека вашата RJ45 сокети во вашиот опрема планирате да ги користите овие конектори со се заштитени премногу.Инсталацијата ?Користење на CAT5e crimping алатка (Не се Вклучени), ленти за изолација од крајот на парче CAT5e FTP кабел за линија до обоени жици во рамките на игли, се намали далеку некои од фолија, но не дозволувајте да одат минатото кабел контрола на конекторот.Откако жица се сите седи, стискаш на конекторот со CAT5e crimp алатка.Варијанти - Овие конектори можат да бидат опремени за да CAT5 или CAT5e Кабел, користејќи или на индустриски стандард за минлив исхемичен напад/EIA-568-А или минлив исхемичен напад/EIA-568-B жици конфигурации е прикажано погоре, да се создаде e Straight Throughf или e Cross Overf кабли. 'Крст над' кабли обично се користи за поврзување на 2 компјутери директно еден на друг, без употреба на Точка или Рутер.Тие се користат за минлив исхемичен напад/EIA-568-НА жици од една страна, и за минлив исхемичен напад/EIA-568-B на други. 'Директно преку' кабли може да се користи за поврзување на КОМПЈУТЕР или конзола за игри на Центар/Рутер, или, во врска со AV extender уреди, аудио и видео дистрибуција низ дома или комерцијални проект.За да креирате 'Директно преку' кабел, тоа треба да биде жичен со користење на истите жици варијанта на двата краја.Или e568-А да 568-Болест или e568-Б до 568-Bf.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката