• Новак
Cat6 Жолта Ethernet Patch Кабел, Bootless, 100 Метри

Cat6 Жолта Ethernet Patch Кабел, Bootless, 100 Метри

DEN 128.40
Производот е достапен

Достапност

Cat6 Кабел се користи во мрежата на апликации и е дизајниран специјално за Gigabit Ethernet applications.Cat6 кабли се користат за поврзување на мрежа, пренос на податоци и телефонски линии.Тие се изврши на висок трансфер на податоци стапки, и да работат со БАНКОМАТ и gigabit брзина на производите.Овој кабел е жолта UTP (Unshielded Извртени Пар) bootless печ-кабел.Cat6 кабел вклучува spline да помогне да се осигури поделба помеѓу парови кои граници крстот разговор.Cat6 Ethernet кабли на 100 метри должина имаат различни намени.Овие кабли ќе се обезбеди поголема достигне за оние ситуации кои бараат повеќе сериозни растојанија.Овие Ethernet Кабли се одличен за домашна канцеларија или било која друга средина.Cat6 кабли се користат за поврзување на мрежа, пренос на податоци и телефонски линии.Cat6 Кабел се користи во мрежата на апликации и е дизајниран специјално за Gigabit Ethernet applications.Тие се изврши на висок трансфер на податоци стапки, и да работат со БАНКОМАТ и gigabit брзина на производите.Овој кабел е жолта UTP (Unshielded Извртени Пар) bootless печ-кабел.Cat6 кабел вклучува spline да помогне да се осигури поделба помеѓу парови кои граници крстот разговор.На конекторите се жичен со T568 B стандард.Индивидуалните проводници се AWG 24 (Американски жица колосек) заробени чист бакар.Cat6 patch кабли се заробени за да се подобри флексибилноста.Чист бакар проводници обезбеди најдобар сигнал е можно.На RJ45 приклучок карактеристики злато конектори за да се спречи отпорност на тој начин обезбедувајќи еден подолг кабел живот.Нашите Cat6 Ethernet patch кабли надмине ОВЖС/минлив исхемичен напад-568-C стандард.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката