• Новак
Seco 17877 Jobber Должина Вежба Битови SD205A, 15.00 mm Вежба Малку Големина

Seco 17877 Jobber Должина Вежба Битови SD205A, 15.00 mm Вежба Малку Големина

DEN 15654.48
Производот е достапен

Достапност

Серија/Листа SD205 A, Вежба Малку Големина на (mm) 15.00, Вежба Малку Големина (Децимална Инчи) 0.5906, Вежба Малку Крај/Слој Ti Al N/Едб, Вежба Малку Материјал Солидна Карбид, Flute Должина (mm) 83.00, Flute Должина (Децимална Инчи) 3.2677, Flute Вид на Спирала, Спирала Тип Редовни Спирала.Број на Флејта 2, вкупна Должина (mm) 133.00, Севкупната Должина (Децимална Инчи) 5.2362, Спецификација Ознака DIN, Преку Coolant (Да/Не) Да, Flute Должина x Дијаметар Сооднос 5x D, месо тело Дијаметар (mm) 16.00, месо тело Дијаметар (Децимална Инчи) 0.6299, месо тело Тип Вист.Максимална Длабочина на Дупчење (mm) 60.00, месо тело Должина (mm) 48.00, месо тело Должина (Децимална Инчи) 1.8898, Веб Конфигурација Заострените, Вежба Малку Дијаметар Толеранција (mm) +0.007 на +0.025, Сечење на Ветер Десната Страна, Веб Чистење Веб-Thinned, Спецификација Број DIN 6537 B.Земја на потекло : Шведска.Оптимизиран облоги, совет geometries и вметнете дизајни.Овие вежби понуда на високо квалитетни дупки и висока продуктивност за сите видови на апликации и работа парче материјали.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката