• Новак
Siemens 22BUA32AD Тешки Моторни Стартер, Наназад, Цврста Состојба Преоптоварување, Auto/Manual Ресетирање, Отворен Тип, 3 Фаза, 3 Пол, Големина 00, 0.25 да 1А Преоптоварување Опсег, 208VA

Siemens 22BUA32AD Тешки Моторни Стартер, Наназад, Цврста Состојба Преоптоварување, Auto/Manual Ресетирање, Отворен

DEN 20562.00
Производот е достапен

Достапност

Солиден Индустриски Дизајн со Големи Сребрени Кадмиум Контакти. Сите Siemens Тешки контроли, вклучувајќи ја и нашата популарна Половина Големини се во согласност со важечките NEMA и УЛ тестови.Цврста Состојба Заштита од Преоптоварување (Избор на Патување Класа 5, 10, 20 или 30 години).Типични апликации вклучуваат употреба со машина алатки, климатизација опрема, материјал, опрема за ракување, компресори, дигалки и разни производство и индустриска опрема, како и во тешки автомобилската апликации.NEMA почеток се идеални за апликации кои бараат стабилност и издржливост.Dual Напон, Двојна Фреквенција Калеми (50/60 Hz).Како резултат на тоа, значителни економски заштеди се направени можно без да се жртвува сигурност да очекуваме од тешки стартер.Сите стартери се доставени со НЕ држи блокирам дека во врска со соодветен пилот уредот ќе се обезбеди низок напон заштита или ослободување.Siemens Класа 22 Обратен Тешки Почеток Наменети за целата линија, почнувајќи од слободен фаза и polyphaser мотори.Дополнително, Siemens нуди три ексклузивни Половина Големини; 13⁄4, 21⁄2 и 31⁄2.Овие контроли се достапни во NEMA Големини 00 преку 8.NEMA почеток се идеални за апликации кои бараат стабилност и издржливост. 25-1а, 208 VAC 60 HZ калем, Не-комбинација тип, Комплет тип (отвори), Без куќиште ЗАБЕЛЕШКА : е само Овластен Продавач на Пазарот за овој производ Тешки почеток се наменети за целата линија, почнувајќи од слободен фаза и polyphase мотори.Сите Siemens Тешки контроли во согласност со важечките NEMA и УЛ тестови. Половина Големина на почеток функција сите солиден учинок карактеристики на нашите NEMA оценет стартер големини, но се fractionally големина на повеќе тесно се совпаѓаат со вашето точно моторни оценка.Гравитацијата Осипување за дополнителна Сигурност. 22 BUA32 AD : Наназад motor starter, Големина 00, Три фаза полн напон, Цврст-држава преоптоварување реле, засилувач опсег 0.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката