• Новак
Oakias Сет од 2 Премиум Памук 220 Тема Смета Кралот Кадифен Перниче Бело – 20 x 36 Инчи Памук Перници – Кралот Страна и Стомакот Кревет Перници за Спиење – Лесно Нега

Oakias Сет од 2 Премиум Памук 220 Тема Смета Кралот Кадифен Перниче Бело – 20 x 36 Инчи Памук Перници – Кралот

DEN 959.76
Производот е достапен

Достапност

2 Пакет King Size – за да Добиете совршено место за одмор главата додека спиеш со користење на овој пакет на 2 перници кои се достапни во 2 големини; Кралот (20 од 36 инчи) се тоа back-позицијата за спиење, пред се соочуваат со позицијата, или страна-позицијата за спиење.Fluffing Инструкции : ве Молиме овозможи 48 до 72 часа за перници за да целосно да се прошири.Исто така можете да ги користите следниве 2 методи : Место на перници во машина заедно со 2 тениски топки (завиткани во чорапи или нешто друго место одделно).Употреба на ниско прилагодување за околу еден час, Место на перници во сонце, така што на влага е испарува.Тие, исто така може да бидат обесени на clothesline за оваа цел, Перење Инструкции : Користете го gentlest циклус заедно со ладна вода и ткаенина омекнувач.Миењето на рацете ќе биде најмногу се препорачува начин.Сушење Инструкции : По првично спин-сушење нив, удар и се тресат нив за отстранување сите грутки во внатрешноста.Тие, исто така може да се воздушно сушен.Ако машина се користи за сушење, тогаш бидете сигурни дека за да заврши на перници во крпа.Исто така, употребата на фен машина, а тоа е на пената или чувствителни поставки без топлина.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката