• Новак
YIBANG-DZSW Преносни Мулти-Параметар Аналитичар IP65 Спроводливост, Растворен Кислород за Home Корисник, Лабораторија или Вода Професионални

YIBANG-DZSW Преносни Мулти-Параметар Аналитичар IP65 Спроводливост, Растворен Кислород за Home Корисник, Лабораторија

DEN 1970.40
Производот е достапен

Достапност

l Секој мерен параметар може да се сместат 200 групи на резултати од мерење, во согласност со GLP спецификации, и поддржува складирање на податоци, бришење, печатење и преглед;l има стандарден USB комуникациски интерфејс и РЕКС стекнување на податоци софтвер, кој може да биде поврзан со КОМПЈУТЕР;l IP65 заштита ниво, ниска потрошувачка на енергија дизајн, погоден за теренски мерења.l тел/ion мерење модул функција : .;l Спроводливост мерење модул функција : Ø Поддршка за мерење на спроводливост, resistivity, TDS, salinity;Ø Поддршка интелигентни фреквенција конверзија, еден electrode опфаќа целиот мерен опсег;Ø electrode постојани или TDS конверзија коефициент може да се калибрира (DZB-718 серија производи за поддршка на 2-точка калибрација);l Растворен кислород мерење модул функција : Ø Поддршка на нула кислород калибрација и целосна калибрација, поддршка воздушен притисок calibration и salinity калибрација.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката