• Новак
Annhua Стоматолошки Метал Полирање Ленти Двојно Страна 12 КОМПЈУТЕРИ, од не ' Рѓосувачки Завршувањето Ленти Заби Abraive 4mm x 6M, Чистење Алатки за Орална Нега & Интер-Стомато

Annhua Стоматолошки Метал Полирање Ленти Двојно Страна 12 КОМПЈУТЕРИ, од не ' Рѓосувачки Завршувањето Ленти Заби

DEN 599.76
Производот е достапен

Достапност

♥ Висок Квалитет : Полирање ленти метал е направен од нерѓосувачки и метал, издржливост и долг живот.Полиестер полирање ленти се производи за еднократна употреба, но не ' рѓосувачки челик полирање ленти може да се користи по autoclaving. ♥ Лесно е да се Користи : се Стави на песок-слободен дел на полирање лента во забот јаз, усогласување на песок површина со реставрација да бидат полирани, и повлечете го полирање лента и назад за да се постигне полирање ефект. ♥ Различни Примена : Тоа е главно се користи за да се поправи и полски реставрација површината на сите соседни области помеѓу забите.Тоа исто така може да се користи во режење чекор за време на ортодонтски третман. ♥ Карактеристики : Постојат два видови на честички со различна дебелина за секој полирање лента, која може да ги задоволи различните потреби кога се користи, ефикасноста на работата е повисоко без промена на полирање лента. ♥ Гаранција и Услуга : 8 Часа e-mail одговор за решавање на секоја од вашите проблеми, 30 дена безусловна наплата, 365 дена гаранција за квалитет.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката