• Новак
Osung Стоматолошки Ултра-Остри Криви Luxating Лифт R, со Жолта Рачка - Предниот 3.0 mm, [3ELL301]

Osung Стоматолошки Ултра-Остри Криви Luxating Лифт R, со Жолта Рачка - Предниот 3.0 mm, [3ELL301]

DEN 1582.80
Производот е достапен

Достапност

Стоматолошки Криви Luxating Лифт L, Предниот. 3.0 мм.Autoclavable Не Се Лизга Се Справи.Рачките се дизајнирани така минимална сила е потребна.Ултра-остар.Стоматолошки Директно Luxating Лифт, Предниот 3.0 mm, Ултра-остар.Autoclavable Не Се Лизга Се Справи.Концептот на Luxating Лифтот е да се luxate на забен корен лесно со incising на гингивата лигаменти за разлика од лифтот дека треба многу повеќе моќ да го подигнете забниот корен.Грижа треба да се преземат за да се избегне оштетување на ножеви.На врвот ножеви се поостри и потенки од лифтот, но многу поефикасна од користење вадење на други инструменти.Рачките се дизајнирани така минимална сила е потребна.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката