• Новак
СВ MICROELECTRONICS ST890CDR ST890 Серија 1.2 Ограничен Висока Страна Прекинувач со Топлинска Исклучување - SOIC-8 - 2500 item(s)

СВ MICROELECTRONICS ST890CDR ST890 Серија 1.2 Ограничен Висока Страна Прекинувач со Топлинска Исклучување - SOIC-8

DEN 1555.20
Производот е достапен

Достапност

Type Power Switches : Прекинувач; Configuration Discretes : Висока Страна; Rated Current-Max : 1.2 A;.Input Voltage : 5.5 V; На-state Resistance-Max : 90 mΩ;.ST890 Серија 1.2 Ограничен Висока Страна Прекинувач со Топлинска Исклучување - SOIC-8 ***** За повеќе информации погледнете на спецификација лист се наоѓа во 'Downloads' подолу на слика *****.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката