• Новак
Inov-8 Жените Fastlift 335 Powerlifting Дигање Обука Чевли

Inov-8 Жените Fastlift 335 Powerlifting Дигање Обука Чевли

DEN 3840.00
Производот е достапен

Достапност

На пети splay промовира стабилна подлога за кревање.7 оз имаме оцени одговара на сите наши чевли од 1 до 5 за да се направи полесно за вас да се најде совршен фитинг чевли.5 mm / Forefoot 0mm - Единствена Соединенија - ЛЕПЛИВА - Производ Тежина - 335g / 11.Одделение 1 ги претставува нашите најблиски, најпрецизен одговара.Оваа пошироката пети кутија им овозможува на прстите да splay за зголемување на стабилноста кога кревање на тешки тегови.Ние го користат ова знаење да ги развиваме нашите фитинг скала.Чевли со повисоки бројки на нашите скала ќе одговараат на спортисти со поширок нога и оние кои сакаат екстра комфорт во пети кутија.Како груба водич, Одделение 1 претставува индустрија Б одговара, додека Оценка 5 споредува со еден 2 E се вклопуваат во forefoot.Долниот пета висина совршено се работи за солидна почетник кревање чевли.За разлика од некои други lifters, на FASTLIFT 335 може да се пофали одлична флексибилност и удобност, што значи дека може да се користи за сите аспекти на вежбање и WODs, не само за кревање.Имаме внимателно ги проучувал нога и неговата функција во текот на движење циклус и, исто така, интеракцијата помеѓу нозете и на терен.ФЛЕКСИБИЛНОСТ - META-FLEX технологија во forefoot овозможува поудобно движења.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката