• Новак
Стакло Контејнери за Складирање,BPA-Free - Лесно Кадар, Херметички И Leakproof Капак,за Микробранова, Фрижидер, Ладилник,Оброк Првично Ручек Кутии,Црвена

Стакло Контејнери за Складирање,BPA-Free - Лесно Кадар, Херметички И Leakproof Капак,за Микробранова, Фрижидер,

DEN 551.76
Производот е достапен

Достапност

▪ Borosilicate отпорни на топлина стакло : топлина-отпорни на температура 400℃, не е лесно да експлодира, и може да се користи во микробранова печка. ▪ Транспарентен капак : PP материјал капак, две бои се на располагање, КП натпревар. ▪ Запечатени заклучување : Четири-двострано за заклучување технологија, придружба на печат. ▪ Силикони запечатување прстен : двојно запечатување на висока ефикасност течење-доказ шупливи силиконски прстен резултати во анти-протекување, течење-доказ и мирис-доказ, се применува квалитет и свежина зачувување. ▪ Лесно да се чисти и да ги чува : храна простор за складирање, може безбедно да се мијат во машина за миење садови без напор.Сад и капак може да бидат поставени.производ description Name : отпорни на Топлина стакло запечатени container Capacity : 520 ML/640 ML/1.04 LMaterial : Кутија со капак-PP/Силиконска гума база на полимер/Кутија тело-borosilicate отпорни на топлина glass Applicable температура : кутија со капак -20℃~100℃/кутија тело топлина-отпорни на температура 400℃Користи : храна contact Safe отпорни на топлина стаклен контејнер·Микробранова печка е основна, 400℃ печка, исто така може да се користи безбедно·Едноставен дизајн, лесен за употреба, повеќе лесни·Од чување во фрижидер за готвење на ставање на маса, лесно да се handle Precautions1. Пред употреба, ве молиме потврдете дали постојат пукнатини или рецки на работ на чашата.2. Стаклото е кревка, ве молиме да обрнете повеќе внимание кога чистење или да го употребувате.3. Ве молиме користете мек сунѓер и неутрални лосион за чистење.4. За време на замрзнати складирање, тоа може да биде оштетена поради зголемениот волумен.Ве молиме да се стави во помалку од 80% од содржината замрзната за време на чување.5. Не ги користат за други цели освен за означени цел.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката