• Новак
C & К КОМПОНЕНТИ TDA04H0SB1R TDA Серија Ултра Мини SPST 4 Позиција на Површината Планината Половина на Теренот DIP Прекинувач - 2000 item(s)

C & К КОМПОНЕНТИ TDA04H0SB1R TDA Серија Ултра Мини SPST 4 Позиција на Површината Планината Половина на Теренот

DEN 4529.04
Производот е достапен

Достапност

Type Dip Switch : Натопи; Termination Style : Gull Крило; Sealed Option : Запечатени;.Contact Resistance : 100 mΩ; Working Voltage : 24 V; Current Rating : 25 m A; Insulation Resistance : 100 MΩ;.Теренот : 1.27 mm; Operating Temp Range : -40 до +85 °C; Numberof Positions : 4;.Circuitry : SPST; Actuating Style : Рамна;.TDA Серија Ултра Мини SPST 4 Позиција на Површината Планината Половина на Теренот DIP Прекинувач * * * * * * * За повеќе информации погледнете на спецификација лист се наоѓа во 'Downloads' подолу на слика *****.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката