• Новак
3DXTECH 3DXMax АС, 1KG (Природни, 1.75 mm) 3D Печатење со Вжарено

3DXTECH 3DXMax АС, 1KG (Природни, 1.75 mm) 3D Печатење со Вжарено

DEN 369.60
Производот е достапен

Достапност

Направен во САД.Екструдер Temp : 235 - 255°C. Кревет Temp : 90-110°C. Кревет Првично : 3 DXTech Polyimide Лента.Поддршка материјал : Aquatek Вода Растворлив Поддршка. 3 DXMAX АС (Acrylonitirle Styrene Acrylate) е УВ-отпорни weatherable полимер.Нашиот АС има ниско-сјај на мат финиш кој го прави совршен филамент за технички цртежи - особено кога вие не сакате висок сјај површина често се поврзува со многу други 3 D печатење на материјали како што се АБС, PETG, или PLA.АС е УВ-стабилноста го прави идеален материјал за надворешна апликации, кои ќе ја доживее интензивно изложување на сонце и временските услови.АС е исклучително механички и термички својства - заедно со одлична УВ-стабилност - е зошто оваа смола се користи Авто, Морски, и RV индустрии за надворешни апликации, како што се огледало живеалишта, качулка, се покрива, радијатор скари, и сензор живеалишта.Се препорачува Печатење Услови : Екструдер Temp : 235 - 255°C Кревет Temp : 90-110°C, кул креветот надолу по околу 10-20°C по првите неколку слоеви Кревет Првично : 3 DXTech Polyimide Лента, ABS / Acetone кашеста маса, или Hairspray за чистење на стакло Куќиште : Ние препорачуваме употреба на печатач со комплет за да помогнат некои топлина додека во печатење со АС Поддршка : Нашата Aquatek вода растворлив поддршка функционира одлично да се создаде сложени делови.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката