• Новак
Knurled Главата Палецот Завртки - Цврсти Месинг Машина Завртки - 1/4-20 x 3/8 Количина 1000

Knurled Главата Палецот Завртки - Цврсти Месинг Машина Завртки - 1/4-20 x 3/8 Количина 1000

DEN 1492.80
Производот е достапен

Достапност

Телото Дијаметар : (1/4") Max 0.2489 - Мин 0.2408 (Класа 2 A Одговара, ANSI Б1.1).Тема На Теренот : 20 По Инч.Тема На Ветер : Десната Рака.Глава Дијаметар : Max 23/32" Главата Висина : 1/2".Цврстина : 40-75 Rockwell Б. Knurled главата наменет да биде раководена од прсти.ASME Големината Стандарди специфични.Естетски префинета и обично се користи за декоративни или украсни производи.Отпорен На Корозија Месинг.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката