• Новак
Хофман DP1N160620S PDU, 20A, Пренапони протокол бр, 6 штекер, 16L, Челик/Црна

Хофман DP1N160620S PDU, 20A, Пренапони протокол бр, 6 штекер, 16L, Челик/Црна

DEN 9971.52
Производот е достапен

Достапност

БРЕНД : Хофман.ДОЛЖИНА ИНЧИ : 16. ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ ДЕЛ БРОЈ : DP1 N160620 S.ИЗГРАДБА : Челик.ПРЕНАПОНСКА ЗАШТИТА : Да.Хофман DP1 N160620 S PDU, 20 A, Пренапони протокол бр, 6 штекер, 16"L, Челик/Black Rack - и Панел-Планината PDUs не само што обезбеди удобен, сигурен моќ на опрема вградена во кабинети или на отворен рамка полици, тие исто така може да биде конфигуриран да се сретнат со широк спектар на дизајн спецификација.Карактеристики : Челик housing Power кабелот со лиен-за приклучок : 12-во. (305 mm) долги еднофазен модел : 6 ft. (1.8 m)Други еднофазен модели : 15 ft. (4.6 m) Три-фаза модели : 10 ft. (3 m)Спецификација : БРЕНД : Hoffman LENGTH ИНЧИ : 16 MANUFACTURERS ДЕЛ БРОЈ : DP1 N160620 SCONSTRUCTION : Steel SURGE ЗАШТИТА : Yes VOLTAGE (VAC) : 120 POWER КАБЕЛОТ ПРИКЛУЧОК : NEMA 5-20 PRECEPTACLE СТИЛ : NEMA 5-20 RNO.НА кутиите на двата краја : 6 JOULE ОЦЕНКА : 2000 LOAD ОЦЕНКА : 20 ALENGTH MM : 406 AMP МЕТАР : No DESCRIPTION : Rack COLOR : Црна.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката