• Новак
ДС~Лабораториска Опрема за Дестилација Единица Поставите Лабораториско Стакло Индустриски Наука Distiller Чиста Dew Прочистување на Одлуки Етерични Масла, Алкохол

ДС~Лабораториска Опрема за Дестилација Единица Поставите Лабораториско Стакло Индустриски Наука Distiller Чиста

DEN 2016.00
Производот е достапен

Достапност

Gistillation единица стакло хемија пластични лабораторија alembic вода стакло наставата инструмент хемиски лабораториска опрема магнетна сила blender diy затоплување комплет лабораторија миксер stirrer стакло поставите tumblers на 6 пиење артефакт складирање чај крпи складирање кутија. ~Ви благодариме за доаѓање!Имајте пријатен шопинг патување!~Ова е сет од дома, DIY пареа дестилација опрема.~10 групи на различни професионална опрема за да одговара на вашите потреби.Име на производ : Distiller Product Листата : Дестилација колба * 1 Alcohol светлина * 1 (без алкохол)Стакло мерење чаша од 100 ml * 1 Cotton фитил * 10 Glass dropper * 1 Latex цевка * 190 степен катетер * 1 Waterstop * 1 Condensation цевка * 1 Flask четка * 1 Glassware компоненти се направени од високо-квалитет borosilicate стакло и annealed на 800 целзиусови степени, директно може да се загрева во отворен пламен, и може да издржи типични лабораториски термички промените во хемиските процеси, како што се греење и ладење.● Ве молиме оставете белешка во плаќање имајте предвид при донесувањето на плаќање доколку имате било какви посебни барање.● Телефонски број се препорачува за повеќе точна испорака.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката