• Новак
JFONG Cat6 Етернет Кабел 5ft, 6-Pack RJ45 Мрежа Patch Кабел Ethernet Кабелот Snagless Unshielded ПВЦ Сина 24AWG

JFONG Cat6 Етернет Кабел 5ft, 6-Pack RJ45 Мрежа Patch Кабел Ethernet Кабелот Snagless Unshielded ПВЦ Сина 24AWG

DEN 335.76
Производот е достапен

Достапност

Cat6 мрежа patch кабел е економично решение за затворен центарот за податоци на апликациите, поддршка до 1000 BASE-T во рамките на 100 и 10 Gigabit Ethernet преку ограничено растојание што се наведени во индустријата.И тоа е целосно наназад компатибилен со сите претходни категории.Cat6 Мрежа Patch Кабел Е ефективни 1 G/10 GBase-Т Бакар Каблирање Решение за Центарот за Податоци и SMB Апликации, Идеален за Прекинувачи, Сервери, Печ Панели или Друга Опрема.cat6 patch кабли диригент применуваат кислород-бесплатни бакар со висока електрична спроводливост и ниска сигнал на пренос слабеењето.На обвивка материјал е нов еколошки материјал ПВЦ СМ, кој е издржлив, пламен-retardant, поотпорни на свиткување.Cat6 patch кабли помине Fluke Печ Кабелот Тестира и испорача наведени тестирање извештај, во кој вклучува СЛЕДНОТО и РЛ.Извештајот покажува секој patch кабел е со висок квалитет и перформанси. 8 јадра се извртени во 4 пара, и секое јадро е изопачено од 7 насоки на Кислород-free) Бакарна жица.Прецизноста извртување да може ефективно да се спротистави на сигнал crosstalk помеѓу парови, да се обезбеди стабилност на сигнал на пренос.Диригент на кабелот користи кислород-бесплатни бакар со висок спроводливост и ниска сигнал на пренос слабеењето.Прецизна извртени пар да може ефективно да ја откажете сигнал crosstalk помеѓу извртени парови и да се обезбеди стабилност на сигнал на пренос.Посебна анти-одземање дизајн заменува традиционалното составен стрес олеснување, заштита на извртување на растојание од оштетување и намалување близина на крајот crosstalk.На Cat6 patch кабел spassed на индустриски Fluke Канал тест и под одреден тест извештаи, вклучувајќи го и СЛЕДНОТО, PS СЛЕДНАТА, ACR-F, PS ACR-F, ACR-N, PS ACR-N и РЛ.Fluke тест покажува дека секој patch кабли има висок квалитет и со високи перформанси.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката