• Новак
Norseman САД Направени Магнум Супер Премиум Jobber High Speed Челик Пресврт Вежба Битови Тип 190-AG - 37/64 - ПАКЕТ ОД 10

Norseman САД Направени Магнум Супер Премиум Jobber High Speed Челик Пресврт Вежба Битови Тип 190-AG - 37/64 - ПАКЕТ

DEN 10984.08
Производот е достапен

Достапност

Вежба Битови во Norseman е Магнум Супер Премиум линија се термички обработено да биде мерливо потешко од стандардните high speed челик и можат да го издржат поголем дупчење температури, додека сеуште одржување на нивната острина.Телото и Царинење на овие делови злато се третира површината за максимална подмачкување.Магнум Супер Премиум Вежба битови се препорачува за употреба во цврст метал дупчење како и работа стврднување оценки од нерѓосувачки челик.Дизајниран за дупчење метал.Може да се користи на други материјали.ВНИМАНИЕ : Било алатка за сечење може да се скрши или да се загрози.Безбедност очила и опрема треба да се користи на сите времиња. 37/64".Norseman Магнум Супер Премиум Вежба Делови се направени од посебен Hi-Молибден Алатка Челик и функција 135 степен сплит точка за лесно дупчење.Сплит точка ја елиминира потребата за почетна центар удар, и се забрзува пенетрација на малку за точни почнувајќи.Сите делови на малку вклучувајќи го и телото, царинење, флејта, точка, и вежба дијаметар се сите прецизност основа за точноста и ефикасноста што го прави Norseman Америка најдобрите сечење алатки.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката