• Новак
100' x CAT5 CAT5 RJ45 Ethernet LAN Мрежа Patch Кабел за PS Xbox Интернет Рутер Сина

100' x CAT5 CAT5 RJ45 Ethernet LAN Мрежа Patch Кабел за PS Xbox Интернет Рутер Сина

DEN 128.40
Производот е достапен

Достапност

Cat5 Мрежен Кабел BLUEWith Cat5 заробени печ-кабел, можете да уживате во високо-брзински и висока верност за пренос на податоци способности за време на вашиот поставување.Дополнителни функции вклучуваат 24 AWG жици и трансфер на податоци брзина до 350 MHz.Секој кабел е дизајниран за оптимални перформанси, за производство на сигурен пренос на податоци брзина, додека зачувување најголема податоци интегритет.Категорија 5 : Категорија 5 (Cat5) е надградена верзија на Мачка со поголем отпор против крст-разговор и со повисоки перформанси карактеристики. 4 Пара заробени извртени пар мрежен кабел се користи за превоз на податоци сигнали со брзина до 350 MHz на пропусниот Опсег.ПВЦ Jacket Our Cat5 Patch Кабел доаѓа спакувани во здрав PVC (Polyvinyl Хлорид) Јакна, изградени да издржат високи нивоа на стрес, влечење и туркање.UTP (unshielded извртени пар)Овој тип на кабел доаѓа со 4 Unshielded Извртени Парови (UTP), ако вашата инсталација повици за еден вид на кабелот кој може да издржи електрични пречки и да се спречи сигнал на косата.Спецификација : Поврзување помеѓу Етернет и мрежен уред ЦЦА - Бакар Облечени Алуминиум (ЦЦА) Заробени 568 B жица ги Исполнува или го надминува Cat5 спецификации 4 извртени Пар на Жици Моделирани Вирус Олеснување 24 AWG 350 Mhz брзина Боја : Blue You Ќе Добијат 1 x Cat5e Мрежен Кабел.

Декларирани спецификации

Connecting between Ethernet and network device CCA - Copper Clad Aluminum (CCA) Stranded 568B wire Meets or exceeds Cat5 specifications 4 Pair twisted Wires Molded Strain Relief 24AWG 350Mhz speed Color:
BlueYou Will Receive 1 x Cat5e Network Cable

Комплементите на стоката