• Новак
NeoRannk RJ45 Помине Низ Конектори 100PCS Злато Позлатен Завршува 8P8C Модуларен Ethernet UTP Мрежен Кабел Приклучете за Големи 23AWG Cat6 Кабел

NeoRannk RJ45 Помине Низ Конектори 100PCS Злато Позлатен Завршува 8P8C Модуларен Ethernet UTP Мрежен Кабел Приклучете

DEN 525.60
Производот е достапен

Достапност

CAT6 Помине преку приклучоци нека ви се направи ethernet кабли во сопствени должини без кршење на банката.Нашите CAT6 конектори храбар работа со RJ45 crimper алатка и 23 AWG, или CAT6 кабли.Дизајниран да работи со двете заробени и цврсти CAT6 Кабел.Максимална Изолирана Жица надворешен Дијаметар : 1.2 mm.Помине Низ Дизајн ви овозможи правење на кабел престанок лесно, брз и лесен, ефикасно да се подобри продуктивноста, заштеда на време и трошоци.Тие работи за сите стил на камен-темелник приклучоци и RJ45 корекција внатрешно спојка, како и поддршка за AWG 23 круг или стан, мрежен кабел.Обезбеди Сигнал Интегритет и гаранција high speed Gigabit Ethernet номинална мрежа, го намалува растојанието помеѓу жица пресврти и контакти.Злато позлатен чипови прави контактирајте го приложите до главниот поблиску и стабилен проток на податоци.Лесно се Идентификуваат Жици Цел – помине преку функцијата им овозможува на жици за да го помине целиот пат низ приклучокот да го потврди тие се во правилен редослед пред crimping приклучокот со нашите crimping алатка.Го намалува Отпад, со тоа што низа верификација полесно.Транспарентен злато позлатен Neo Rannk RJ45 приклучок ви овозможи да се идентификуваат жица секвенца, елиминирање на отпад и несоодветна crimps.Супер компатибилност : Овој производ е Компатибилен со сите видови на мрежни уреди кои ги поддржува Cat6 Конекција, како што се : Лаптоп, Десктоп Компјутер, Рутер, Switch, CC ТВ Камера, Smart home опрема, Сервер, Центарот за Податоци, Отворено рутерот и сл.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката