• Новак
3DXTECH 3DXMax АС, 1KG (Рамен Мрачна Земја, 1.75 mm) 3D Печатење со Вжарено

3DXTECH 3DXMax АС, 1KG (Рамен Мрачна Земја, 1.75 mm) 3D Печатење со Вжарено

DEN 549.60
Производот е достапен

Достапност

Направен во САД.Polyimide лента.ABS/acetone кашеста маса.Hairspray за чистење на стакло.УВ - и времето-отпорни.Отпорност на влијание, триење и абење.Висока затегнувачка цврстина.Долниот намалување и полесно да се печати од ABS.УВ - и временските услови-resistant Resistance да влијаат, триење и абење и tear High затегнувачка strength Lower намалување и полесно да се печати од ABS.Континуирана Употреба Temp (НАМАЛУВАЊЕ) е највисоката температура на која овој производ може да се користи во текот на долги периоди на време без никакви значителни промени во материјалните својства.На Стакло Транзиција Temp (Tg), на аморфна региони на материјалот почнуваат да се промени од цврсти за да се пофлексибилен држава.N/A поради ова производи аморфна природата, тоа не се прикаже точка на топење.Топи Temp е температурата на која супстанца започнува својот промени од цврста состојба во течна.Точната точка на топење зависи од притисокот и обично се мери на одредени 1 атмосферата и на 100 k Pa.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката