• Новак
Marmot Мажите Ретро возач на камион Шапка

Marmot Мажите Ретро возач на камион Шапка

DEN 696.00
Производот е достапен

Достапност

100% Други Влакна.Увезени.Не Затворање затворање.Машина За Миење.ПРЕОДНИ СТИЛ го Носат овој возач на камион капа за мажи на патеката авантури или за обичниот, секојдневен носат.ПАМУК МЕШАВИНА ИЗГРАДБА Направени со брзо сушење полиестер и памук за удобност.ЗГОЛЕМЕН BREATHABILITY Мрежа страни подобрување на breathability и удобност. 6-PANEL ДИЗАЈН 6-panel изградба, ја задржува својата форма.ПРЕДВРЕМЕНИ ЗАТВОРАЊЕ Прилагодливи предвремени затворање на врати за обичај се вклопуваат.ПРЕД ЛОГОТО Везени лого на предната страна, додава ретро допир.Топ исклучите вашиот камперски оган-страна стил со овој Marmot Мажите Ретро возач на камион Шапка.Mesh страни се задржи на воздухот тече така ќе остане кул и удобно во било какви временски услови, додека на 6-panel изградба обезбедува овој повик шапка, ја задржува својата вклопуваат како вас пакет за патувања година по година.Прилагодување на предвремени затворање на задната страна за повеќе персонализирани одговара.На извезена логото на предната заврши throwback изглед.Од планираните treks во зиморничав температури до неочекувани пресврти во времето, ние се нудат врвна заштита, со студени временски услови технологии како Featherless, Spira Fil, и Prima Loft.Од blustery правец на врвот на планината, за да неочекувани налетите на патеката, Гор Windstopper ќе го блокираат ветер така ќе остане удобно.Кога времето се претвора од посипете да бура на вашето следно патување, Gore Tex, Nano Pro, и Mem Brain технологии се обезбеди вода ќе се тркалаат право надвор.Кога природата се претвора во топлина за време на вашиот авантура, нашите Coolmax, Dri Clime, и Solar Shield технологии ќе ви ги суво и ладно.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката