• Новак
Tripp Лајт, Безбедно ТОА, Болница-Одделение за Заштита, Cat6a, 10G Уверение, Snagless, UTP Ethernet Кабел (RJ45 M/M), Бела, 14 Нозе / 4.25 Метри, (N261AB-014-ПОТ)

Tripp Лајт, Безбедно ТОА, Болница-Одделение за Заштита, Cat6a, 10G Уверение, Snagless, UTP Ethernet Кабел (RJ45

DEN 525.36
Производот е достапен

Достапност

Карактеристики чисти заштита која помага да се задржи вашата канцеларија, дома, лаптоп, компјутер и телефонот поздрав и посреќен.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Cat6a Кабел Идеален за Поврзување на Опрема во Вашиот 10 G Етернет Мрежа.Дизајнирани за брз пренос и одличен сигнал за квалитет, ова Cat6a кабел обезбедува врв перформанси во текот на вашата локална мрежа (LAN).Дизајнирани за брз пренос и одличен сигнал за квалитет, ова Cat6a кабел обезбедува врв перформанси во текот на вашата локална мрежа (LAN).На кабелот има бела ПВЦ јакна, која е лесно да се идентификуваат брзо во преполната patch panel или да се префрлиш и помага во спречување на кабелот од станува случајно дисконектирани.Оваа додаваат за заштита на овој кабел го прави идеално решение за медицински установи, училишта, бизниси, ресторани/кујни и никаде на друго место дека треба дополнителна заштита.Посебни Тенок Дизајн за Подобро Струење и Полесно Инсталација.Оваа Cat6a Ethernet кабел (M/M) со RJ45 конектори пренесува 10 Gbps податоци, глас и видео преку high-speed 10 G опрема, вклучувајќи ги и мрежа за прекинувачи, модеми, сервери, рутери, адаптери, центри и печ панели, во висока густина центри за податоци.На RJ45 конектори подобри во близина на крајот на crosstalk (СЛЕДНА) изведба на 500 MHz и функција за 3-micron злато позлата да помогне да се осигура најмногу точни сигнал на пренос е можно.Интегрален вид олеснување дава кабел дополнителна флексибилност, го намалува стресот, а помага и кабелот се движат слободно, без пукање и кршење лабава од конекторот.ЧИСТА ЗАШТИТА : Карактеристики чисти заштита која помага да се задржи вашата канцеларија, дома, лаптоп, компјутер и телефонот поздрав и посреќен. 14 FT : Ова Cat6a Ethernet кабел (M/M) со RJ45 конектори пренесува 10 Gbps податоци, глас и видео преку high-speed 10 G опрема, вклучувајќи ги и мрежа за прекинувачи, модеми, сервери, рутери, адаптери, центри и печ панели, во висока густина центри за податоци.Бела Јакна Помага Да Се Избегнат Misidentification Што Може Да Предизвика Скапи Престој.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката