• Новак
86 Тип 1-4 Банда 2 Начин Се Префрлате Рачно Цврсто Дрво Switch Месинг Гребло Switch Ретро Американски Toggle Вклучете Еден Двоен Контрола Светилка Switch Браун Едноставност Префр

86 Тип 1-4 Банда 2 Начин Се Префрлате Рачно Цврсто Дрво Switch Месинг Гребло Switch Ретро Американски Toggle Вклучете

DEN 993.60
Производот е достапен

Достапност

Креативна личност : месинг лост донесува посебен дизајн, кој е безбеден и не-проводници, стилски и издржлив, со што различно искуство.Висок квалитет на материјалите : Изработени од еколошки пламен retardant материјал, не е лесно да се деформирани, висока температура отпорни, безбедно и пламен retardant лесно да се работи, многу практични, не е лесно да се скрши.Процес : нерѓосувачки челик panel/насликана на дрво жито панел, месинг род Ретро Штекер Метал Панел На месинг лост донесува посебен дизајн, кој е безбеден и не-проводници, стилски и издржлив, со што различно искуство.Применливи за : блескаво светла, енергија-заштеда на предните светла, LED Или други места каде што е потребно,згради, соби, спални соби, ходници, ходници, кафулиња, продавници, хотел, во болница,студија соби, скали, кујни, ресторани, барови, клубови, канцеларии,.По-продажбата на услугата : Со цел да се осигура задоволството на секој клиент, ние строго го контролираат секој процес на производот.Ако имате било какви прашања во врска со производот, ве молиме да бидат слободни да контакт.Ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Име на производ : switch Color : Brown Material : црн орев,месинг lever Size : 86 * 86 mm Specification : 1 Банда - 1/2 Way Power набавка : 10 / 220 VInstallation метод : сокриени тип 86 Applicable светилки : блескаво светла, енергија-заштеда на светилки, LEDApplicable за : дневни соби, спални соби, ходници, ходници, кафулиња, продавници, студија соби, скали, кујни, ресторани, барови, клубови, канцеларии, Пакет листа : 1 * switch This производ се продава како прекинувач табла и не содржи касета.За електрични одржување и инсталација, бидете сигурни дека за да се обезбеди дека операторот има електрични работа квалификации и да ги преземат потребните моќ-исклучување и изолација мерки на заштита.

Декларирани спецификации

1 Gang - 1/2 Way :
Power supply:
10 A / 220 V
Installation method:
concealed type 86
Applicable lamps:
incandescent lamps, energy-saving lamps, LED
Applicable for:
living rooms, bedrooms, corridors, corridors, cafes, shops, study rooms, stairs, kitchens, restaurants, bars, clubs, offices,
Package list:
1 * switch :
This product is sold as a switch panel and does not include a cassette. For electrical maintenance and installation, be sure to ensure that the operator has electrical work qualifications and take necessary power-off and insulation protection measures. :

Комплементите на стоката