• Новак
CR Пломби (SKF) 1600574 - Fluoro Гума Нафта Печат - HDS2 Дизајн, Еден Усна со Пролетта, 16.0000 во Окно, 18.0000 во OD, 0.8125 во Ширина, Fluoro Гума, HDS2

CR Пломби (SKF) 1600574 - Fluoro Гума Нафта Печат - HDS2 Дизајн, Еден Усна со Пролетта, 16.0000 во Окно, 18.0000

DEN 1869.60
Производот е достапен

Достапност

вратило дијаметар : 16.0000 во.обвивка : Метал Случаи.надворешен дијаметар : 18.0000 во.притисок толеранција : 10-15 psi.ширина : 0.8125 во.Метал-Cased Single-Lip Spring-Натоварени Елемент Со Пролет-Kover Да Се Поврзе На Пролетта За Екстра Задржување.Спецификација : бунари со дијаметар : 16.0000 incasing : Метал Casedoutside дијаметар : 18.0000 inpressure толеранција : 10-15 psiwidth : 0.8125 inconstruction опис : Метал Облечени, Еден Затворен Пролет Натоварени Seallip материјал : Fluoro Rubbercontinuous температура опсег : -40 до 400°Fdesign тип : HDS2typical примена : За Општи Апликации.печат тип на : слободен Усна со Springweight : 5.4 lbmaximum вратило површината на ветер : 5000 fpm.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката