• Новак
EyeBuyDirect Круг Сина Светлина Очила, Пластика-Врамени Очила за Жените и Мажите, Компјутерски Очила за напрегање на очите Заштита

EyeBuyDirect Круг Сина Светлина Очила, Пластика-Врамени Очила за Жените и Мажите, Компјутерски Очила за напрегање

DEN 720.00
Производот е достапен

Достапност

Увезени.Смола леќа.Не Поларизирана.Леќа ширина : 52 милиметри.Леќа висина : 43 милиметри.Мост : 17 милиметри.Рака : 139 милиметри.СИНО СВЕТЛО БЛОКИРАЊЕ ОЧИЛА : Ублажување на напрегање на очите од дигитални екрани со функционална и трендовски сина светлина блокирање на очила.Нашите отпорно на гребење сина светлина очила може да им помогне на филтер штетната сина светлина од дигитални екрани.Изберете од различни стилови за да најдете совршен пар.ЗАШТИТА на ВАШИТЕ ОЧИ : Сина светлината емитирана од дигитални екрани може да предизвика оштетување на мрежницата, но носи соодветна eyewear може да ви помогне да ги задржи вашите очи заштитени.Користете ги овие слатки очила за филтрирање на сина светлина додека сте игри, лизгање на вашиот телефон, или работа на компјутер.ВИСОК КВАЛИТЕТ на МОДАТА : Дали сте за читање на вашиот телефон или работи доцна навечер во канцеларија, овие круг сина светлина блокирање очила може да ве заштити и шик изглед.Со отпорно на гребење леќи и здрав пластична рамка, овие јасни очила може да се справи и абење на секојдневниот живот.ИЗБЕРЕТЕ ја ВАШАТА РАМКА & ЛЕЌИ : Нашата мажите и жените круг сина светлина блокирање на очила се стилски и прифатлива и доаѓаат во дизајни за сите.Изберете од различни рамки, големини, и леќи да се најде на функционален и модерен очила кои одговараат на вашето лице најдобри.СТИЛОВИ ЗА СИТЕ : На Eye Buy Direct, нашата мисија е да се направи квалитет eyewear, се достапни за секого.Нашата селекција вклучува сè што сте во потрага за, без разлика дали тоа е метални или пластични очила за сонце или поларизирана или затемнети леќи.Дозволете ни да ви помогнеме да најдете на следниот омилен пар.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката