• Новак
BBGS Ланци за Снег, 6pcs Задебелена и Засилен Ветер Итни Синџир, Анти-Пропадна Автомобил, ЏИП, и ги Собереш Ткаеше Гуми Синџири

BBGS Ланци за Снег, 6pcs Задебелена и Засилен Ветер Итни Синџир, Анти-Пропадна Автомобил, ЏИП, и ги Собереш Ткаеше

DEN 652.80
Производот е достапен

Достапност

На кал road2.Се покрива со висока цврстина легура ноктите кога допира земјата ефикасно да се спречи лизгање.Гумата синџир можат да го контролираат снег кал или песок и без оштетување на гуми, тркала или патишта.Тоа трае само неколку минути да се инсталира на ланци за снег, без потреба за приклучоци или поместување на автомобил.Качување. Широко Апликација:Анти-Пропадна Синџири е погодна за сите гуми на автомобили, спортски автомобили или лесни камиони. Високо-квалитетни Полимерни Материјали : Ова синџири употреба TPU материјал, силна носивоста, извонредна отпорност, очигледно шок апсорпција ефект, висока цврстина, отпорност на абење, ладно отпор, стареењето отпор, и со водоотпорни перформанси.Карактеристики-Носи ниски температури и endures абразија-не на штета на земјата, без тресење кога возилото се работи-се Осигура удобно возење со помалку вибрации и бучава-Максимална влечење со минимални кочница далечина и лизгање-мал плоштад за линкови и кратка должина на секоја крстот синџир се минимизира абење и кршење-Лесно да се operate Name : Вратоврска Тип Снег Chain Material : Nylon Color : yellow Features : не се лизга, носат-отпорни, низок-температура resistance Environment : снег, кал, дожд патот, slope Model : Гуми ширина : 165-285mm Specification : универзална снег chain Suitable Пневматик Ширина : 6.5-11 инчи(165-285mm)Количеството : 6pcs Package Including6 x Анти-лизга Синџир (за 2 возење тркала)Услуга environment1.Снегот синџири за гуми за Автомобили/SUV/Камион е исто така дизајниран со прилагодливи појас, кој може да биде инсталиран на речиси сите гуми за да се задоволат различните потреби. Едноставна Инсталација : Анти Лизга Синџири се лесно да се инсталира, лесно да се носат и се користи за било која препрека на патот за спасување.Автомобилот анти-пропадна гуми синџир има двојно нишка и слоевит структура, што може да биде безбедно управувано под лоши временски услови (како што е снег, кал или мраз).На снег road3.

Декларирани спецификации

universal snow chain :
Suitable Tyre Width:
6.5-11 inches(165-285mm)
Quantity:
6pcs
Package Including :
6 x Anti-slip Chain (for 2 driving wheels) :
Service environment :
1.On the mud road :
2.On snow road :
3.On sand road :
4.Climbing :

Комплементите на стоката