• Новак
Macocom за Cisco QSFP-H40G-CU1M 40GBASE QSFP+ Директни Закачите на Бакар Infiniband 1m(3.3 ft) Пасивна

Macocom за Cisco QSFP-H40G-CU1M 40GBASE QSFP+ Директни Закачите на Бакар Infiniband 1m(3.3 ft) Пасивна

DEN 1776.00
Производот е достапен

Достапност

40 GBASE-CR4 QSFP+ да QSFP+ DAC кабел. 40 GBASE-CR4 QSFP+ да QSFP+ DAC кабел.Податоци го Оценувате : 40 Gb/s.Целосно во согласност на најновите QSFP+ MSA (Мулти Извор Договор).Долна порта цена и намалена моќ буџет vs Влакна Оптика.За Arista Мрежи P/N : КАБИНАТА-П-П-1 M 40 GBASE-CR4 QSFP+ DAC Кабел 1-метар Податоци го Оценувате : 40 Gb/s Кабел Тип : Twinax Бакар Должина : 1m Топла Swappable : Да Темп.Опсег(℃) : 0~70 Апликации : Arista 7150 S серија Arista 7280 E серија Arista 7500 E серија Arista 7250 QX серија Arista 7300 X серија Arista 7320 X серија Arista 7050 S серија Arista 7050 T серија Arista 7050 Q серија Arista 7050 X(QSFP) серија Arista 7060 CX серија Arista 7260 QX серија Arista 7260 CX серија 10 G од 25 G 40 G 100 G 120 G SFP SFP+ XFP X2 XENPAK AOC DAC Мрежа Оптички Влакна Трансиверите Активни Оптички Кабел Директни Закачите на Бакар 100% ОЕМ Компатибилни, Сите Брендови, Сите Брзини, Најниска Цена, Сите во MACOCOM.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката