• Новак
50PCS Toggle Switch МЦ-123 3 Pin SPDT ON/Off/ON 3 Позиција Еден

50PCS Toggle Switch МЦ-123 3 Pin SPDT ON/Off/ON 3 Позиција Еден

DEN 1029.60
Производот е достапен

Достапност

За да се префрлате Switch МЦ-123 3 Pin SPDT ON/OFF/ON 3 Позиција со Еден.Номинална на : 3А 250 V ; 5 A 125 V ,.Крај : 3 Pin SPDT (ON)-OFF-(НА) Еден.Големината на телото : 13 x 7 x 10мм/0.5" x0.31" x 0.4" (L*W*H).За Да Се Префрлате Switch.Опис: Toggle Switch МЦ-123 3 Pin SPDT ON/OFF/ON 3 Позиција Еден Карактеристики : -заштита на Животната средина висока температура отпорни-Со три одделение можат да бидат прилагодливи -Еден Пол Двојно Фрли, НА-(НА) -заштита на Животната средина висока температура отпор Спецификации : 5 A 120 VAC, 3А 250 VAC Контролирање на отпор : 20 МИЛИОНИ?макс Изолација отпор : 500 VDC 1000 M?мин Температурата на работа : -25 C да 85 C Животен век : 10000times Функција : МЦ-123 НА-(НА) Инсталирање дупка : 6mm Материјал : пластични + бакар Пакет се вклучени : 50 PCS Toggle Switch МЦ-123 3 Pin SPDT ON/OFF/ON 3 Позиција со Еден.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката