• Новак
50PCS деца KF_94 Face_Masks, 4 Слоеви Цветните Отпечатоци Не-Плетени Protective_Mask , 3D Дизајн за Еднократна употреба деца KF_94 Маски

50PCS деца KF_94 Face_Masks, 4 Слоеви Цветните Отпечатоци Не-Плетени Protective_Mask , 3D Дизајн за Еднократна

DEN 71.76
Производот е достапен

Достапност

Опис на производот : Материјал : за еднократна употреба маски, 5 слоеви со кожата-пријателски материјал, мека и пријатна, дише ткаенина е поудобно за малку оние што да се носат. Покријте ја носот и устата со маска.Широко Примена : Деца расположливиот лицето маска, погоден за на училиште, парк, домот, игралиште, велосипедизам, продавница и секојдневно носење.MULTICOLORS - Печатени расположливиот лице маски, ние нудиме колоритна колекција на пеперутка маски за вас, Вкупно 50 Pcs маски, Тие се модерен и добро се заштити вас и вашето семејство.Деца под 3-годишна возраст се со низок витален капацитет и не се препорачува за употреба.

Декларирани спецификации

Size:18x12cm/7.09x4.72in :
Material:
Cloth
Please allow 0.5-1cm errors due to manual measurement :
Due to the difference between differentmonitors, the picture may not reflect the actual color of the item. :
Do not wash in the washing machine with other clothes. Children under 3 years of age have low vital capacity and are not recommended for use. :
Application:
1. Cover your nose and mouth with a mask. :
2.Adjust the buckle on either side of the mask to the best position. :
7. Adjust the nose clip to fit your nose. :
Package Contents:

Комплементите на стоката