• Новак
DC 12V Програмабилни Температура Контролер Дигитален LED Microcomputer Термостат за Контрола на Вклучите Модул за Греење/Ладење -50to110 целзиусови степени/-58to230 F NTC Водоотпорен

DC 12V Програмабилни Температура Контролер Дигитален LED Microcomputer Термостат за Контрола на Вклучите Модул

DEN 1512.00
Производот е достапен

Достапност

Ова е висока температура заштита.Таа има висока температура заштита.Посакуваната температура да се постави (дното) е сина.На термостат излез е 10 A реле кој ги исполнува разновидност на високо-моќ товари, но само бидете сигурни дека на линијата е правилно поврзан.9 други температура се движи од 1 ℃ Точност : ± 0.1 ℃ Контрола на точноста : 0.Двојна боја LED мониторот:Мери температура (Црвено) и Поставете температура (Сино) укажува во исто време.Притиснете STC (+) C / F (-) за да го поставите саканата температура.Риба Резервоарот за Вода за Контрола на Температурата, Инкубација, Опрема Кабинет, клима Систем, за Контрола на Температурата за Заштита, Контрола на Кабинетот на Систем за Ладење и други DIY температура системи за контрола.1 ℃ кога -9.Јасна Работна Состојба : реле е затворена кога светлината е за, и реле е исклучен кога светлината е исклучено.1 ℃ Backlash на точноста : 0. 3 секунди по поставувањето само потврди дека тој е наместен, тогаш контролер автоматски ќе се изврши.

Декларирани спецификации

 Temperature measurement range:
-50 ℃ ~ 110 ℃ Resolution

Комплементите на стоката