• Новак
ПИД Температура Контролер Сет, ПИД Температура Контролори Термостат Регулаторот, SSR 40DA Цврста Состојба Реле AC 100 до 240V, Бела Топлина Мијалник и К Тип на Сензор Thermocoupl

ПИД Температура Контролер Сет, ПИД Температура Контролори Термостат Регулаторот, SSR 40DA Цврста Состојба Реле

DEN 575.76
Производот е достапен

Достапност

【ПИД Температура Контролори 】Напојување : 100-240 V AC 50/60 HZ.Откривање на точност : ±0.5% FS, откривање температура се движат од 0° до 400. Таа, исто така поддржува Centigrade и Целзиусови читање. 【РБС Излез】 НА 40 DA РБС е вклучена.Оптоварување Напон : 24~380 VAC Оптоварување Тековната : 40 A Влезен Напон : DC 3~32 V.ПИД и ON/OFF Контрола на Владата со висок стандард авто-прилагодете функција. 【2 Темп Прикажување на Windows】ПИД температура контролер има 2 Темп Прикажување на Windows, во реално време, температура и setpoint се прикажани во исто време. 【Мулти-функција 】 Оваа ПИД Температура, Термостат може да се користи за мерење температура, thermostatic контрола, switch температура, температурата на алармот. 【Pacakge Содржина】 : ПИД Температура Контролер Сет вклучува 1 x 40 A ССР, 1 x К сензор, 1x Бела Топлина Мијалник и 1x Упатство.Широко се користи во производство на електрична енергија, хемиска индустрија, вбризгување на ing, храна, инкубатори, печки и друга опрема.NORJIN ПИД Температура Контролер Set REX-C100 Температура Контролер - 3 Цифра setup вредности, Напојување : AC 100-240-V 50/60 HZ - Мерење на точност : ±0.5%FS - Детектив температура опсег : 0 400℃- Ладно крајот надомест толеранција : ±2℃(може да биде изменета од страна на софтвер во 0~50℃)- Резолуција : 14 малку; Земање циклус : 0.5 Дик Процес вредност (PV), Поставување на вредноста (SV)- Излез, и само-подесување може да биде означено со : LED - .PIN контрола (вклучувајќи/ИСКЛУЧУВАЊЕ, чекор-тип на ПИД и континуирано ПИД)- Пропорционална бенд (P) : 0~целосен опсег (ON/OFF контрола кога поставено на 0)40 A РБС Цврста Состојба Relay Load Напон : 24~380 VAC Оптоварување Тековната : 40 A Влезен Напон : DC 3~32 VK Тип Thermocouple Length : 39.3 во/1m Sensor Кол : 0.18 инчен (4.5 мм)Температура заѕвони : 0-400℃Надворешен Заштитен : Изолирани Shielding Internal Изолација : Fiberglass White Топлина Sink Material : Алуминиум легура Завртка Тема : M4 Size : 3.1x2x2in / 80x50x50mm(L W H)Пакет се Вклучени : 1 x ПИД Температура Контролер 1x 40 A РБС Цврста Состојба Relay1 x К тип Thermocouple1 x Бела Топлина Мијалник.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката